Csukás Csaba
Értékelő űrlap
Kapcsolat űrlap
Időpont foglalás űrlap
Üdvözlöm, Csukás Csaba vagyok, okleveles pszichológus, tanácsadó szakpszichológus.
A Károli Gáspár Református Egyetemen kitüntetéssel végeztem klinikai és egészségpszichológia szakirányon, majd az ELTE-n tanácsadó szakpszichológus végzettséget szereztem.
Pszichológiai tanácsadással, life coachinggal. és daganatos betegek támogatásával foglalkozom.
A pszichológia számomra nem csak munka. Ez a hivatásom.
MódszeremAz emberre vonatkozó hármas egységet vallom a munkám során és a magánéletben egyaránt. Ez annyit jelent, hogy mindannyian bio-pszicho-szociális lények vagyunk.
Egyrészről biológiai lények, vagyis a testünk vagyunk. Ez az alapja mindennek. A gondolataink, érzéseink, késztetéseink, hangulatunk mind-mind élettani folyamatok. Az elérni kívánt változás is egy élettani folyamat, amihez azonban a testünk számára szükségesek a megfelelő alapanyagok. Így az egészséges életvitel megfogalmazása (táplálkozás, testmozgás, lazítás) is fontos eleme az üléseknek.
Másrészről pszichológiai lények is vagyunk. Vagyis nem az a fontos, mi történik velünk, hanem az, hogyan gondolkodunk és érzünk azzal kapcsolatban. A hétköznapi értelemben vett pszichológusi munka elsősorban erről az oldalról közelít a problémák felé.
Harmadrészt pedig szociális lények vagyunk. Szükségünk van társas kapcsolatokra. Ha valakinek nincs megfelelő társas támogatása, akkor fontos, hogy ezt is szem előtt tartsuk, és szükség esetén a terápiás ülések arról fognak szólni, hogyan képes Ön az igényeinek megfelelő szociális hálót kialakítani.
A következő témákkal várom Önt:- szorongásos és hangulatzavarok
- pánik
- szociális és ismerkedési kompetenciák fejlesztése
- életviteli támogatás
- nehéz élethelyzetek, elakadások
- veszteségek
- Daganatos betegségek esetén támogatás
- Daganatos betegek hozzátartozóinak támogatása
- munkahelyi, családi, párkapcsolati konfliktusok
- önértékelési zavarok
- teljesítménybeli problémák
- kiégés, stressz, túlterheltség
Munkám során személyközpontú, relaxációs, valamint kognitív viselkedésterápiás módszereket alkalmazok, kiegészítve a legújabb mindfulness (tudatos jelenlét) és ACT (elfogadás alapú terápia) elemekkel. A módszerek ezen széles tárházából a közös problémamegoldás során az Önnek leginkább megfelelőt tudjuk kiválasztani, hogy az elérni kívánt változást elősegítsük.
A terápia meneteAz első találkozás alkalmával arra törekszünk, hogy amennyire lehet, megismerjük egymást, közben én képet kapjak az Ön problémájáról. Ezzel egy időben, Ön megismerheti a stílusom és a módszereket, amikkel dolgozom.
A második ülés alkalmával tisztázunk egy konkrét célt, amivel foglalkozni fogunk elsőként, és elkezdjük a közös munkát is.
Úgy tapasztalom, az első 2-3 alkalommal mindenképpen érdemes heti rendszerességgel találkoznunk, hogy jobban összeszokjunk, megismerjük egymást, és kialakulhasson a szükséges bizalmas légkör.
Ezután, amennyiben az Ön számára időben, anyagilag és energiában is megfelelőbb, átállhatunk a két heti rendszerességre. Ez némileg meghosszabbítja az együtt töltött időt és munkát, azonban a hatékonyságra nincs általában hatással.
Mint szinte mindenre az életben, az önismereti és önfejlesztési munkára is igaz, hogy amennyit Ön beletesz, annyit fog profitálni belőle.
Amennyiben többet szeretne megtudni rólam és a módszereimről, látogasson el a honlapomra.
Várom megtisztelő hívását!
Üdvözlettel,
Csukás Csaba pszichológus, Budapest
Korábbi értékelések
Erika
LGábor
M. Gábor
K. Adrienn
N. Feri
- 1 / 5
- ››
Tanácsadó szakpszichológus's blogposts

Nyomkövetők
2020. május 12. 10.03
Mindannyian nyomkövetőként születünk a világra. Evolúciós előny. Legalábbis, annak tűnik legtöbbször. Követjük a szüleink nyomait a hóban, közben megtanuljuk, milyennek látják ők a világot, és elkezdünk mi is aszerint viszonyulni hozzá. De mi van, ha tévedtek?

Érted megváltozom
2020. április 27. 8.57
Az ígérgetés, hogy el lehessen kerülni egy szakítást, válást, eltávolodást úgy gondolom, mindenki számára ismert eszköz.
Ezúttal egy rendhagyóan rövid, tömör bejegyzéssel igyekszem megvilágítani, leggyakrabban mi áll ennek a hátterében.
Oldalak
Pszichológus válaszol
Nem tudok emberek közt lenni2
Miért ilyen a párom?