Pataki Angelika
Értékelő űrlap
Kapcsolat űrlap
Bejelentkezés a patakiangelika@outlook.com email-címen vagy a honlapomon keresztül lehetséges.
Az egyéni tanácsadás során a kliens és a pszichológus azzal a céllal találkozik, hogy egy hozott problémát körbejárjanak és a kliens erőforrásait feltérképezzék. A feltétel nélküli elfogadás a segítő kapcsolat alapja. Célom egy olyan oldott, bizalmi légkör megteremtése, melyben a kliens számára lehetőség nyílik új nézőpontok és összefüggések felfedezésére. Hiszem, hogy minden tanácsadási folyamat és alkalom egyedi, így rugalmas és nyitott módon figyelek a kliens szükségleteire.
Elsősorban kamaszok és fiatal felnőttek elakadásaira specializálódtam. Személyközpontú tanácsadási keretben egzisztenciális fókusszal dolgozom, továbbá merítek a művészetterápiás és pszichodramatikus eszköztárból is. Magánrendelésemen kívül jelenleg a Kürt Alapítványi Gimnázium iskolapszichológusaként dolgozom. Gyakran fordulnak hozzám önismereti és pályaorientációs kérdésekkel, illetve párkapcsolati és családi nehézségekkel.
A kritikai pszichológiai nézőpont kulcsfontosságú munkám során. A pszichológiai elakadást a társadalmi kontextusában értelmezem, amelyben a problémák keletkeztek. A tanácsadás inkluzív, legyen szó interkulturális, nőspecifikus (gender reszponzív) vagy LMBTQ specifikus elakadásokról.
- A járványhelyzetre való tekintettel jelenleg elsősorban online tanácsadást vállalok. Budapesten a Gellért térnél dolgozom, továbbá péntekenként a dunaújvárosi Persona Pszichológiai Tanácsadó Központban.
- A tanácsadást megelőzi egy választható, ingyenes 15 perces telefonos vagy videóhívásos alkalom, amikor megismerhetem az elakadást, amiben segítségemet kéri, és a kereteket egyeztetjük.
- A társadalmi felelősségvállalás jegyében a tanácsadás díja 8 000 -12 000 forint között változik. Anyagi helyzetéhez igazítva dönthet, hogy melyik sávot választja.
További információért látogasson el honlapomra, facebook és instagram oldalamra (@noitanacsadas)
Szakmai tapasztalat
Kürt Alapítványi Gimnázium - iskolapszichológus
I. kerületi Kosztolányi Dezső Gimnázium - iskolapszichológus
Budavári Általános Iskola – iskolapszichológus
AKUT Alapítvány – traumainformált női tanácsadás asszisztálása
ELTE Életvezetési Tanácsadó – egyéni tanácsadás egyetemistáknak
Lelki Egészségvédő Alapítvány – egyéni tanácsadás felnőtteknek
Tanulmányok, képzések
ELTE – pszichológia mesterképzés (MA), tanácsadás és iskolapszichológia szakirány
Károli Református Egyetem – pszichológia alapképzés (BA)
150 óra pszichodráma önismeret
nemzetközi tréningek szociális színház témában (drámapedagógia, színházi nevelés, fórum színház)
Enable iskolai bullying prevenciós csoportok tartása
NANE Szívdobbanás párkapcsolati erőszak prevenciós csoportok tartása
Pszichológus's blogposts

Hogyan érjük el azt, amit szeretnénk 2021-ben? Újévi fogadalmak helyett hatékony céltervezés II./ III.
2021. január 18. 18.18
Hogyan tudunk úgy célokat kitűzni, hogy azok motiválóak és megvalósíthatóak legyenek?
Ha foglalkoztat ez a kérdés, jó helyen jársz.
Hiszek benne, hogy ha elkezded alkalmazni ezeket a stratégiákat, idén el fogod érni a céljaidat – de mindenképp elindulsz ennek az útján.

Hogyan érjük el azt, amit szeretnénk 2021-ben? Újévi fogadalmak helyett hatékony céltervezés I./ III.
2021. január 11. 17.09
Új év, új kezdet.
Január elsején megfogadjuk, hogy idén nem halogatjuk tovább az álmainkat és felhagyunk a káros szokásainkkal. Év végére már csak halványan emlékszünk arra, hogy mit tűztünk ki magunk elé és csalódottan vesszük tudomásul, hogy alig haladtunk előre.
Ha ismerős ez a helyzet, jó helyen jársz. Ebben a cikkben megtudhatod, miért nem válnak be igazán az újévi fogadalmak és hogyan tudunk úgy célokat kitűzni, hogy azok motiválóak és relevánsak legyenek. Hiszek benne, hogy ha elkezded alkalmazni ezeket a stratégiákat, idén el fogod érni a céljaidat – de mindenképp elindulsz ennek az útján. Kezdjük is el!
Pszichológus válaszol
mit tegyek?
Miért van ez?