Papp Katalin
Értékelő űrlap
Kapcsolat űrlap
Időpont foglalás űrlap
Kedves Érdeklődő!
Papp Katalin vagyok, okleveles pszichológus, kognitív viselkedésterápiás konzultáns jelölt. Tanulmányaimat az ELTE Klinikai és Egészségpszichológia szakirányán végeztem.
Gondolkodásmódomat alapvetően a kognitív pszichológiai szemlélet jellemzi: úgy gondolom, hogy érzelmi reakcióinkat, élményvilágunkat és viselkedésünket nagymértékben látásmódunk és gondolatvilágunk határozza meg, vagyis az, hogy életünk eseményeinek milyen jelentést tulajdonítunk.
Munkám során a szorongást okozó helyzetek közös átgondolásával és újra-keretezésével segítem a hozzám fordulókat személyes megoldásaik megtalálásában. Fontosnak tartom, hogy megtanuljuk mozgósítani belső erőforrásainkat, s a nehéz helyzetekben képessé váljunk saját, támogató „terapeutánkként” jelen lenni.
Ahhoz, hogy otthonra találjunk a világban előbb saját, belső otthonunkat kell megteremtenünk. Ehhez szeretnék támogató kíséretet nyújtani.
Milyen helyzetben lehet szüksége pszichológiai tanácsadásra?
Néha mindannyian szemben találjuk magunkat érzelmi megpróbáltatásokkal, konfliktusokkal, s számos ilyen kihívásra találunk külső segítség nélkül is megoldást. Alakítjuk érzelmi életünket, döntéseket hozunk, s összességében kialakítjuk érzelmi komfortzónánkat. Előfordul azonban, hogy egy-egy összetettebb helyzetet nehezen látunk át, és a megoldáshoz szükséges belső erőforrásainkat sem érjük el. Olykor tehetetlennek és eszköztelennek érezhetjük magunkat.
A pszichológiai tanácsadás konfliktus, döntési dilemma vagy életvezetési probléma esetén nyújthat segítséget. Ezek leggyakrabban életszakasz váltáshoz, párkapcsolathoz, együttélési helyzetekhez, iskolai vagy munkahelyi teljesítményhez kapcsolódnak.
Miben tudok segítséget nyújtani Önnek?
- Döntési nehézségek
- Életvezetési nehézségek, elakadások
- Stresszkezelés, szorongás
- Motiválatlanság, kiégés
- Karrier kérdések, pályaorientáció
- Teljesítménnyel kapcsolatos szorongás
- Kapcsolati nehézségek, kommunikációs problémák
- Veszteséggel és újrakezdéssel kapcsolatos kérdések (párkapcsolati, munkahelyi)
- Önértékelési problémák, önbizalom hiány
- Önismeret, személyiség fejlesztés
Mi történik a beszélgetések során?
A tanácsadás alkalmával sor kerül a nehézségek pontos tisztázására, a személyes szükségletek felmérésére. Közösen meghatározzuk az elérendő célt, majd kidolgozzuk a helyzetre vonatkozó lehetséges megküzdési stratégiákat.
Fontos figyelembe venni, hogy a pszichológiai tanácsadás nem egyirányú szakértés; közösen gondolkodunk a problémán, hiszen személyes megoldásokra törekszünk.
Pszichológus's blogposts

Egészséges vagy alacsony önértékelés – árulkodó jelek
2021. január 4. 19.49
Az egészséges és az alacsony önértékelés ugyanazon érem két oldala: mindkettő bizonyos gondolati, érzelmi és viselkedési szabályokat aktivál bennünk az élethez, amelyek vagy segítenek minket a boldogulásban, vagy épp ellenkezőleg, hátráltatják előrejutásunkat.
Önértékelésünk az önmagunkkal kapcsolatos különféle meggyőződéseinket foglalja magába, úgymint a megjelenésünkre, viselkedésünkre, gondolatainkra és érzelmeinkre vonatkozó értékelésünket. Más szavakkal, azt jelenti, hogy mennyire tartjuk értékesnek és szerethetőnek saját személyünket.

Szorongás csökkentés egyszerűen, tudatosabb légzéssel
2020. december 2. 18.53
Amikor feszült, szorongásos állapotban vagyunk sokan nem figyelünk fel arra, hogy légzésünk felgyorsul, felszínessé és szabálytalanná válik. Az ilyen kapkodó, szapora légzés egyik következménye, hogy paradox módon agyunk oxigénellátása lecsökken, s további stressztválaszt idéz elő szervezetünkben. Az úgynevezett hiperventillációval (szapora légzéssel) együtt fellépő kellemetlen testi tünetek közé tartozik a szédülés, az erős szívdobogásérzés, a fejfájás, melyek további szorongást okozhatnak, esetleg félelmet is kelthetnek.