Leniczki Csilla
Értékelő űrlap
Kapcsolat űrlap
Időpont foglalás űrlap
Leniczki Csilla vagyok, okleveles pszichológus, autogén tréner.
Szakmai pályafutásomat még egyetemistaként a Szent János Kórház Pszichiátriai Osztályán kezdtem, ahol 3,5 évet töltöttem el. Ezidő alatt nem csak a diagnosztikai és a terápiás alapokat sajátíthattam el, hanem egy olyan rendszerszemléletet is kaptam, melyet igyekszem a munkám során követni. Ennek megfelelően a hozzám forduló kliensek problémáit összefüggésében és folyamatában vizsgálom annak érdekében, hogy valódi megoldásokat találjunk.
Diplomaszerzés után a szakmai tapasztalataimat a Nyírő Gyula Kórház Pszichiátriai Osztályán, a Dorogi Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálatnál illetve több budapesti középiskolánál szereztem, ahol egyéni konzultációk mellett csoportfoglalkozásokat is tartottam.
Fontos számomra a szakmai tudásom fejlesztése és önmagam megismerése. Az évek során pszichodráma, zeneterápiás és autogén tréning képzéseken szélesítettem a látókörömet. Kutatási eredményeimről többször beszámoltam a Magyar Pszichiátriai Társaság Vándorgyűlésein. Jelenleg önismereti terápia és rendszeres szupervízió mellett – szükség esetén pszichiáter kollégával együttműködve - végzek egyéni konzultációkat.
Pszichológiai jellegű írásaim az alábbi linken érhetők el.
https://www.facebook.com/PsziSchool
Korábbi értékelések
Kiss Marcell
Kiss Marcell
Babai Kristóf
Pszichológus's blogposts

Brainspotting – Bizalommal lenni önmagunk felé
2021. március 7. 23.26
Mi jut eszetekbe, ha azt a szót halljátok, TRAUMA?
A legtöbb ember talán a természeti katasztrófákra, balesetekre, halálesetekre asszociál a trauma szó hallatán. Pedig trauma lehet egy szakítás, vagy egy költözés is akár.

„Úgy szeretném egyszer levinni a szemetet” – élet a túlvédő szülőkkel
2020. november 25. 19.53
Az elmúlt években két különböző típusú középiskolában is volt szerencsém iskolapszichológusként dolgozni. Az egyikbe többségében olyan gyerekek jártak, akiket érzelmileg elhanyagoltak, sokszor túl korán kellett felnőniük. Emlékszem egy esetre. Egy 14 éves srác kért tőlem segítséget. Mivel a problémát a családi rendszerben láttam, felhívtam az édesanyját, hogy mikor tudna bejönni az iskolába, hogy beszéljünk a fiáról. Az válaszolta, ő erre nem ér rá…. A másik típusú egy alapítványi elit iskola gyakran burokban nevelt gyerekekkel.