Nevelési tanácsadás
A nevelési tanácsadás tárgykörébe tartozik a kiskorú gyermekek beilleszkedési, magatartási illetve tanulási nehézségeinek kezelése. Elsősorban a pedagógiai szakszolgálatok illetve nevelési tanácsadók látják el ezt a feladatot, de sok gyermekpszichológus is foglalkozik e témákkal magánrendelés keretein belül is.
A nevelési tanácsadó feladata annak megállapítása, hogy a gyermek, a tanuló beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzd-e, szakvéleményt készít az iskolakezdéshez, pedagógiai, pszichológiai támogatást, fejlesztést, terápiás gondozást nyújt, valamint elláthatja az iskolapszichológiai szolgáltatás feladatait is. Az intézmény együttműködésével segíti az iskolában, óvodában a fejlesztő foglalkozásokat, illetőleg segíti azoknak a gyermekeknek, tanulóknak az óvodai, iskolai ellátását, akik a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének súlyos rendellenességével küzdenek. Ezen kívül az iskolaérettség vizsgálatát is a nevelési tanácsadó végzi.
A szakemberek munkája mellett kiemelten fontos, hogy a szülők és a pedagógusok is aktívan részt vállaljanak a gyermek segítésében, hiszen a cél, hogy a gyermek az otthoni illetőleg az iskolai környezetben tudjon sikeresebben, boldogabban, egészségesebben élni.
Nevelési tanácsadóhoz érdemes fordulni, amennyiben gyermeke nevelésével kapcsolatos nehézségei vannak, tanácstalannak, tehetetlennek érzi magát egyes helyzetekben, netán gyermekének gondja van például a szobatisztasággal, a tanulással, a társaival, esetleg önmagával kapcsolatos kétségek gyötrik. Amennyiben gyermeke komolyabb nehézségekkel küzd, a nevelési tanácsadó tudja előzetesen felmérni a gyermek képességeit, majd esetlegesen továbbirányítani a megfelelő hivatalos szervekhez a sajátos nevelési igény megállapításának érdekében.
Azonban nem csak problémák esetén kérhet nevelési tanácsadást, a szakemberek véleményét érdemes a tehetséges gyermekekkel kapcsolatban is kikérnie, hiszen esetükben is speciális nevelési kérdések merülhetnek fel. A legfontosabb, hogy bármilyen kérdése, kétsége merül föl, forduljon bizalommal szakemberhez, emellett mindenképpen tartsa szem előtt, hogy az Ön együttműködése és segítsége elengedhetetlen gyermeke megfelelő fejlődéséhez.
A leírást Makai Nóra pszichológus küldte be, kattints ide, hogy megtekintsd a szakember adatlapját!
Szakemberek
Pszichológus válaszol
Testvérek közötti elfogadás
Mit tegyek?
Gyermek halállal foglalkozàs
Gyermek halállal foglalkozàs
Alkoholista férj
Házimunkába kamasz besegítése
kamaszkori dühkitörések
Apa korai elvesztése
Apa-fia kapcsolat
Motiválatlan gyermek
Bordelien-szindróma?
A legális drogok hatásai a felnövekvő generációra(alkohol,cigaretta,kávé,energiaital)
féltékenység féltékenység kezelése
Gyermekkori félelmek, szorongás
Az esport veszélyes?