Thiery Henriette
Értékelő űrlap
Kapcsolat űrlap
Időpont foglalás űrlap
Üdvözlöm, Thiery Henriette klinikai szakpszichológus vagyok.
Elsősorban evészavarokkal, szorongásos problémákkal (pánikbetegség, szociális fóbia, poszttraumás stressz zavar, generalizált szorongás), depresszióval foglalkozom. Kiemelten érdekel test és lélek kölcsönhatása, a különféle fizikai betegségek lelki háttere, eredete.
Munkám során leggyakrabban kognitív és viselkedésterápiás eszközöket használok, melyek egyrészt bizonyítottan hatékonyak, és ami talán ennél is fontosabb: gyorsan jelentkeznek az első eredmények. Mindez persze csak technika lenne a rogersi szemlélet nélkül, mely mintegy megalapozza a terápiás kapcsolatot. Legfontosabb jellemzői a feltétel nélküli elfogadás, az empátia és a kongruencia, vagyis a hitelesség. Gyakran előfordul, hogy a felszínen mutatkozó pszichés tünet mélyén egyfajta sérülékenység, a személyiség fejlődésének problémája rejlik, ennek következtében minden nehezebb élethelyzetben újra és újra jelentkezik. Ilyenkor segíthetnek azok a komplexebb, az egész személyiség fejlődését elősegítő módszerek, amilyenek például a sématerápiás eszközök. A különféle relaxációs módszerek az aktuális stressz, szorongás érzését segítik leküzdeni, kézben tartani.
Az első interjú az állapotfelmérést, a probléma kialakulásának hátterét és nem utolsósorban az egymásra hangolódást szolgálja. A beszélgetést minden esetben tesztek egészítik ki. Gyakran néhány találkozás is elegendő. Komolyabb probléma esetén hosszabb beszélgetéssorozatra van szükség, ebben azonban minden esetben Ön hozza meg a döntést.
Pszichológus diplomámat a Szegedi Tudományegyetemen szereztem. A Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karának Klinikai Szakpszichológus képzésének elvégzését követően szakvizsgát tettem. 2010-ben fejeztem be a Magyar Viselkedéstanulmányi és Kognitív Terápiás Egyesület pszichoterapeuta szakvizsgára felkészítő képzését, ennek keretében a családterápiás fakultációt választottam. Ezt megelőzően a Vadaskert Kórház szervezésében a gyermekkori szorongás és depresszió kognitív-viselkedésterápiáját valamint a kognitív viselkedésterápiás csoport vezetését oktató képzésen vettem részt.
Nyolc évig dolgoztam a Szent János Kórház Pszichiátriai Osztályán. Részint egyéni terápiákat végeztem, részint egy kommunikációs készségeket fejlesztő csoportot vezettem, illetve klinikai tesztek alapján készített szakvéleményeket írtam. Itt szerzett tapasztalataimnak köszönhetően fel tudom mérni például azt is, mikor kerül valaki olyan állapotba, amikor javasolt, hogy pszichiáterhez forduljon, és egy ideig gyógyszert szedjen.
A fent említett problémák mellett várom az önismereti, életvezetési és párkapcsolati, munkahelyi problémákkal küzdők jelentkezését is. A következő gondok esetén is tudok segíteni:
- serdülőkori problémák
- önbizalomhiány
- szociális készségek javítása
- szomatoform betegségek (szervi ok nélküli fizikai tünetek) kezelése
- stresszkezelési nehézségek
- krízishelyzetek
- veszteségek feldolgozása
Korábbi értékelések
Virág
Klinikai szakpszichológus's blogposts

Bírálni lehet, de átgondoltan, okosan (2. rész)
2018. április 4. 14.02
Mi az, amire jó, ha figyelünk a kritika megfogalmazásakor? Először is, legyünk egyértelműek. Ne kerülgessük a forró kását, térjünk mihamarabb a lényegre. A hosszadalmas bevezetés, a mellébeszélés általában csak megzavarja a másikat. Nem érti, miről is akarunk beszélni, és ez a későbbiek során akadályává válhat annak, hogy a bírálatot elfogadja, megértse.
Hasznos, ha már a legelején megemlítjük azokat a fontosabb mozzanatokat, melyekről a későbbiekben beszélni szeretnénk. Ez segít abban, hogy ne maradjon ki semmi lényeges.

Bírálni lehet, de átgondoltan, okosan (1. rész)
2018. március 22. 10.53
Sokszor kerülünk olyan helyzetbe, hogy mások cselekedeteit, a kialakult helyzetet, körülményeket bírálnunk kell. Sokféleképpen viselkedhetünk ilyenkor. Van, aki hevesen reagál, ez legtöbbször a másik emberből is hasonló reakciót vált ki, gyakran elszabadulnak az indulatok, és előfordul, hogy egy békésnek induló beszélgetés heves veszekedésbe torkollik.
Oldalak
Pszichológus válaszol
kettőslátás
Miért félek?